logo

Kvůli fotbalovému utkání Zlínu a Opavy vyrazí do Olomouce policisté ze čtyř krajů

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 17. května 2017 proběhne bezpečnostní opatření v souvislosti s konáním fotbalového utkání MOL Cup mezi celky FC Zlín a SFC Opava, které se bude hrát na Andrově stadionu v Olomouci.

Utkání je vyhodnoceno jako rizikové, proto bude mít bezpečnostní opatření k zajištění klidu a veřejného pořádku krajský charakter. Do opatření jsou zařazeni policisté pořádkové služby, včetně pořádkových jednotek, dále policisté služby kriminální a dopravní policie a rovněž policisté z antikonfliktního týmu. Policisty Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje budou posilovat kolegové z Moravskoslezského, Jihomoravského a Zlínského kraje, na opatření se v součinnosti s Policií České republiky podílejí také strážníci Městské policie Olomouc.

Očekáváme účast přibližně 10 000 fanoušků obou celků, policisté budou monitorovat jejich příjezd do Olomouce i pohyb po městě, a to před zahájením i po skončení zápasu. Jsme v úzkém kontaktu s fotbalovými kluby a pořadatelskou službou na stadionu. Upozorňujeme jak fanoušky obou celků, tak širokou veřejnost, aby všichni důsledně dbali pokynů policistů. V případě jakéhokoliv protiprávního jednání budou policisté připraveni zakročit a nežádoucímu jednání zamezit.

mjr. Mgr. Jitka Dolejšová, PČR