logo

Kvůli kouři na palubě muselo v Praze nouzově přistát letadlo mířící do Vídně

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek večer bylo z paluby letadla společnosti Eurowings, mířícího z Hannoveru do Vídně, hlášen kouř.

Na letišti v pražské Ruzyni (Letiště Václava Havla) byla vyhlášena plná pohotovost. Kromě letištních hasičů byly na letiště vyslány jednotky HZS Praha ze stanic Centrála, Petřiny, Holešovice, Smíchov a Radotín, a to jak s cisternovými vozy, rychlými zásahovými automobily, tak s výškovou technikou. Dále byla vyhlášena pohotovost posádkám ZZS ASČR, které primárně řeší události na letišti. Do Ruzyně vyjel také inspektor provozu ZZS HMP a aktivována byla také hlídka cizinecké policie (slouží v areálu letiště).

Letadlo s přibližně 90 cestujícími na palubě v pořádku a bez problémů přistálo na přistávací dráze. Z bezpečnostních důvodů byl v té době zcela zastaven provoz na letišti, tedy nemohla přistávat ani vzlétat jiná letadla. Několik letadel kroužilo okolo letiště, část z nich přistála v Brně, či v Drážďanech. Jedno letadlo se místo přistání v Praze muselo vrátit zpět do Vídně, odkud původně letělo.

Zhruba 90 cestujících muselo být z letadla evakuováno. Autobusy pak cestující dopravily k terminálu. „Nikdo nebyl zraněn,“ uvedla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová s tím, že Inspektor provozu situaci sleduje přímo na místě.

Jak uvedli pražští hasiči, nejednalo se o požár na palubě. Příčinu zakouření bude letiště společně s hasiči teprve zjišťovat, avšak k žádnému požáru na palubě prý nedošlo.

MrK, Týdeník Policie