logo

Kvůli podezřelému předmětu ve zkušebních kabinkách evakuovala policie zlínské nákupní centrum

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Krátce před půl dvanáctou dopoledne jsme přijali na lince 158 oznámení od pracovníků nákupního centra Centro Zlín oznámení o nálezu podezřelého předmětu v jedné z kabinek na zkoušení oblečení v prodejně Tesco, který tam měl objevit jeden z nakupujících.

Na místo neprodleně vyjelo několik policejních hlídek ze Zlína a Napajedel, dopravní policisté, strážníci zlínské městské policie a rovněž byli na místo vysláni hasiči a rychlá záchranná služba. Z důvodu bezpečnosti byla nutná evakuace osob ze všech prostor Centra Zlín. Krátce před polednem jsme tak z nákupního centra evakuovali asi 300 lidí.

Následně na místo dorazili pyrotechnici z Olomouce, kteří provedli prohlídku podezřelé krabičky s blikajcí diodou a zjistili, že se jedná o podomácky vyrobenou fotopast.

Po ukončení práce pyrotechniků, o půl druhé odpoledne, se mohli evakuovaní lidé vrátit zpět do prostor nákupního centra.

Případ šetří policisté z obvodního oddělení ve Zlíně. Fotopast podrobí odbornému zkoumání a na základě zjištěných skutečností stanoví případnou právní kvalifikaci.

mjr. Mgr. Lenka Javorková, PČR