logo

Kvůli podezřelému zavazadlu musel být na letišti v Ruzyni evakuován terminál č. 1

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Několik stovek lidí muselo ve středu odpoledne opustit terminál č. 1 na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni poté, co bylo při rentgenové kontrole nalezeno podezřelé zavazadlo.

Na místo okamžitě zamířili cizinečtí policisté, do jejichž gesce letiště spadá. Zároveň k místu zamířili vedoucí funkcionáři letiště i policie, dorazil také šéf letištní záchranky ASČR.

Na letiště dojel také ministr vnitra Milan Chovanec, či náměstek policejního prezidenta pan Martin Vondrášek.

Na rentgenovém snímku zavazadla bylo na první pohled vidět, že se v něm může nacházet nástražné výbušné zařízení. Jak informoval ministr vnitra, mimo jiné byl v kufru také mobilní telefon a obecně řekl, že pohledem na rentgenový snímek zavazadla se opravdu zdálo, že se v něm může nacházet NVS.

Evakuovaní cestující i zaměstnanci letiště se shromáždili na parkovišti před terminálem. Před 17. hodinou bylo opatření ukončeno. V zavazadle nebylo nalezeno nic nebezpečného. Na letišti se tak mohlo vrátit vše do starých kolejí. Přílety letadel nemusely být kvůli incidentu zrušeny, letadla pouze vyčkávala poblíž terminálu a cestující v nich museli setrvat.

MrK, Týdeník Policie