logo

Kvůli požáru bytu byl v Ostrově na Karlovarsku vyhlášen II. stupeň požárního poplachu

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hlášení o požáru v bytě ve čtyřpatrovém domě v Ostrově na Karlovarsku přijali hasiči druhý vánoční svátek po půl osmé večer. První jednotka na místě potvrdila, že hoří v bytě v prvním patře a kouř znemožňuje ostatním obyvatelům domu bezpečně opustit objekt.

Operační středisko tak okamžitě vyhlásilo druhý stupeň požárního poplachu, na místo vyslalo celkem osm jednotek. Požár zasáhl vybavení jednoho bytu, dál se oheň díky zásahu hasičů nerozšířil.

Kvůli kouři na chodbách hasiči z ostatních bytů vyvedli čtrnáct obyvatel s použitím dýchacích vyváděcích masek, po dobu zásahu pro něj před dům přistavili evakuační autobus. Na místě všechny zachráněné zkontrolovala posádka záchranné služby, jednoho nadýchaného kouře odvezla na ošetření do nemocnice.

Po odvětrání všech prostorů se mohli vrátit zpět do svých bytů, zcela neobyvatelný byl pouze byt zasažený požárem. Náhradní ubytování si majitelé bytu sehnali u příbuzných. Celková likvidace požáru trvala hasičům dvě a půl hodiny. Předběžná škoda je odhadnuta na 500 tisíc korun, příčina je v šetření.

Martin Kasal, HZS KVK