logo

Kvůli požáru na pražském Strahově byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu, hasiči nasadili k zásahu dvě Cobry

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na křižovatce ulic Tomanova a Skokanská v Praze 6 došlo v sobotu večer k požáru soustavy budov (garáže, přístřešky, bývalé fotbalové šatny atd.). Na místo byly nejprve vyslány hlídky PMJ Praha a Místního oddělení a dále pak jednotky HZS Praha ze stanice Petřiny a HÚOPH (jednotka z hradu).

Velení zásahu si převzal velitel směny B. Ihned po příjezdu na místo hasiči zjistili, že síly a prostředky na místě nedostačují. Byly proto povolány posily a na místo postupně vyjelo celkem 9 jednotek hasičů, včetně několika jednotek HZS Praha a dobrovolných jednotek ze Stodůlek, Zličína a Řep.

Ulice v okolí místa zásahu byly uzavřeny. Zásah probíhal v dýchací technice. K likvidaci požáru hasiči nasadili 6 vodních „C“ proudů a dvě Cobry. Hasiči zasahovali ze země i ze střechy.

Do některých objektů zasažených požárem museli hasiči vstoupit násilně. I po půl hodině zásahu šlehaly z objektu plameny.

Vodu dováželi hasiči na místo požářiště kyvadlově. Kvůli počtu zasahujících jednotek byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Na místo vyjel řídící důstojník HZS Praha, v tomto případě ředitel HZS Praha brig. gen. Ing. Roman Hlinovský.

Velení zásahu však řídící důstojník ponechal veliteli směny. Zásah komplikoval hasičům mráz, jehož vlivem zamrzala voda na silnici. Na místo byl proto povolán sypač, který prosolil okolní ulice. Hasiči pak pomocí lopat rozházeli sůl i v okolí zásahových vozidel.

Veškeré okolnosti vzniku požáru jsou v šetření. Škoda bude, vzhledem k tomu, že se jednalo o vybydlené budovy obývané bezdomovci, pravděpodobně nulová.

Vodu dováželi hasiči na požářiště kyvadlově v cisternách.

MrK, Týdeník Policie