logo

Kvůli požáru ubytovny v Plzni byl vyhlášen III. stupeň požárního poplachu

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Před osmou hodinou ráno jsme přijali oznámení o požáru ubytovny v Plzni v Borské ulici. Na místo vyjely okamžitě všechny složky Integrovaného záchranného systému a provedla se evakuace osob.

Zraněné osoby (11) převezli záchranáři do nemocnice na ošetření. Policisté uzavřeli oboustranně ulici Borskou, aby mohl být zajištěn plynulý průjezd vozidel IZS a na křižovatkách řídili dopravu.

Na místě byl i vrtulník Policie České republiky s termovizí. Policisté zjišťovali totožnost a počet evakuovaných, přistavili i evakuační autobus.

„Hasiči vynesli z objektu několik tlakových lahví. Požár zasáhl budovu, která má rozměry 100 x 13 metrů. Požár zasáhl také několik aut uvnitř i vně budovy. Záchranáři ošetřili dva hasiče. Jeden poté pokračoval v zásahu a druhý byl převezen do nemocnice. Jednalo se o kombinaci přehřátí a vyčerpání. Tento hasič není ohrožen na životě. Dle vyjádření spolumajitele objektu byla škoda odhadnuta na 40 milionů korun,“ uvedl mluvčí HZS Plzeňského kraje Petr Poncar.

Policisté shromažďovali i osoby, které byly v práci a nyní se vracely na ubytovnu. Informovali je o případu a náhradním ubytování, které zajistil Magistrát města Plzeň.

Na místě byly všechny dostupné síly a prostředky. V současné chvíli vyslýchají svědky a po ukončení hasebních prací bude provedeno ohledání místa činu.

mjr. Ing. Martina Korandová, Policie ČR