logo

Kvůli uvolněnému víku kanálu na D46 havarovalo postupně několik vozidel

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek 12. května v přesně nezjištěnou dobu došlo na 23,4 kilometru dálnice D46 ve směru jízdy na Vyškov dosud nezjištěným způsobem k vyklopení poklopu kanalizační šachty v místě svedení obou směrů do levé části dálnice.

Na poklop ležící na komunikaci poté ve 2:28 a ve 2:30 hodin najely dva automobily, přičemž došlo k jejich poškození. Prvním byl automobil značky Škoda, který se stal vlivem poškození nepojízdným. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun.

Druhům poškozeným vozidlem byl Volkswagen Transporter. V tomto případě byla způsobená škoda vyčíslená na 31 tisíc korun. Ke zranění osob při dopravních nehodách nedošlo. Alkohol u obou řidičů policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami.

Příčiny, okolnosti i míra zavinění těchto nehod jsou předmětem dalšího policejního šetření.

V sobotu 13. května pak krátce před pátou hodinou ranní došlo na 23,4 kilometru dálnice D46 ve směru jízdy na Vyškov k dopravní nehodě osobního automobilu s přívěsným vozíkem. Z dosud přesně nezjištěných příčin došlo v místě svedení obou směrů do levé části dálnice k uvolnění poklopu kanalizační šachty. Místem projížděla dvě vozidla, kdy první řidič se takto vzniklé překážce vyhnul, ale dvaapadesátiletý muž již zareagovat nestihl a na ústí šachty a vysazený poklop najel.

Vlivem toho došlo k poškození automobilu a vymrštění přívěsného vozíku, jeho poškození a vysypání nákladu na komunikaci. Ke zranění osob, ani ke škodě na jiných vozidlech při dopravní nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Příčiny, okolnosti i míra zavinění dopravní nehody jsou předmětem dalšího policejního šetření.

por. Mgr. František Kořínek, PČR