logo

Lékárnice prodávala přes internet léky používané k výrobě drog

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 12. dubna 2018 v odpoledních hodinách zadrželi a následně obvinili kriminalisté z úseku TOXI pětačtyřicetiletou ženu z Lounska pro zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a pokračujícího zločinu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty, za což jí hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let. Obviněné nebyla v minulosti trestaná.

Policisté služby kriminální policie operativně pátrací činností zjistili, že žena, která pracuje v jedné z lékáren na Kladensku, od roku 2016 do současné doby přes různé internetové stránky nabízela a následně prodávala léky ze seznamu omamných a psychotropních látek, které jsou pouze na lékařský předpis.

Tyto medikamenty zcizovala v lékárně, ve které byla zaměstnána, upravovala podle potřeby počty příjmů a výdajů léků, aby zaměstnavatel nepojal podezření, že mu v provozovně něco chybí.

Takto opatřené léky zasílala na dobírku prostřednictvím České pošty, z různých poboček, stálým zájemcům z celého území České republiky. Touto činností si „vydělala“ cca 400.000,- Kč, které použila pro svou vlastní potřebu.

Na základě příkazu Okresního soudu v Kladně, ještě před zadržením podezřelé, zajistili a následně otevřeli kriminalisté celkem čtyři zásilky, které dealerka odeslala svým zákazníkům. V těchto balíčcích bylo cca 200 tablet různých medikamentů. Při svém zadržení měla u sebe obviněná také téměř dvě stě tablet různých návykových léků. Následně byly v jejím vozidle zajištěny i další důkazy, které ji usvědčily z výše uvedených trestných činů.

Obviněná žena s kriminalisty a vyšetřovatelkou po zadržení spolupracovala a proto je vyšetřována na svobodě.

nprap. Michaela Nováková, Policie ČR