logo

Liberečtí celníci našli při kontrole auta nezdaněné cigarety a tabák

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pátek 2. 11. 2018 hlídka mobilního dohledu libereckých celníků zastavila a zkontrolovala u Hrádku nad Nisou osobní vozidlo, které přejelo státní hranici s Polskem starým hraničním přechodem.

Kontrolou vozidla, při které byl nasazen služební pes, bylo zjištěno, že se v zavazadlovém prostoru nachází 50 kartonů neznačených cigaret, celkem 10 000 kusů, a 2 kg řezaného tabáku. K vlastnictví tabákových výrobků se přihlásil spolujezdec. Všechny nalezené tabákové výrobky byly bez platné české tabákové nálepky.

Řidič i spolujezdec shodně hlídce sdělili, že cigarety a tabák si vezou z polské tržnice pro svojí potřebu a doklad o koupi nemají.

Prodejem tabáku v tuzemsku by státu vznikla škoda za neodvedenou spotřební daň ve výši 30 728 korun. Cigarety s tabákem celníci zajistili a vyčíslenou spotřební daň musí vlastník celnímu úřadu zaplatit.

Od začátku roku liberečtí celníci zmařili již 70 pokusů o nelegální přepravu tabáku nebo cigaret, při kterých zajistili na 249 kg tabáku a 131 280 ks cigaret. Výše spotřební daně, o kterou by stát přišel, pokud by se podařilo tyto výrobky na tuzemský trh propašovat, vyčíslil celní úřad na 894 770 korun.

por. Bc. Martin Stočes, Celní správa