logo

Liberečtí celníci našli při kontrole auta nezdaněný tabák

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V pondělí, 7. srpna 2017 hlídka mobilního dohledu libereckých celníků zastavila a zkontrolovala u Hrádku nad Nisou osobní vozidlo, které řídil občan české národnosti. V autě našla pytel s celkem 19,87 kg řezaného tabáku v igelitových sáčcích, neznačených platnou českou tabákovou nálepkou, ke kterému řidič neměl žádné doklady. Prodejem tabáku v tuzemsku by státu vznikla škoda za neodvedenou spotřební daň ve výši 43 416 korun. Tabák celníci zajistili a vyčíslenou spotřební daň musí řidič celním úřadu zaplatit.

Jde v tomto roce o druhý případ tak velkého množství tabáku v jedné zásilce. Téměř stejné množství tabáku v jedné zásilce zajistili celníci z Liberce v dubnu, kdy se jim podařilo překazit pokus propašovat 20,12 kg řezaného tabáku.

Od začátku roku liberečtí celníci zmařili již 94 pokusů o nelegální přepravu tabáku nebo cigaret, při kterých zajistili na 237 kg tabáku a 217 370 ks cigaret. Výše spotřební daně, o kterou by stát přišel, pokud by se podařilo tyto výrobky na tuzemský trh propašovat, vyčíslil celní úřad na 1 107 288 korun.

por. Bc. Martin Stočes, Celní správa