logo

Liberečtí celníci našli v osobních autech nezdaněné cigarety a tabák

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

O víkendu celníci na Liberecku zesílili své kontroly osobních vozidel jedoucích z Polska. Při silničních kontrolách, ponejvíce v okolí Hrádku nad Nisou, odhalili sedm pokusů o nelegální přepravu nezdaněných cigaret a tabáku. Celkem ve třech dnech hlídky zajistily 13 000 ks cigaret různých značek a 13 kg tabáku neznačených platnou českou tabákovou nálepkou.

Cigarety a tabák objevili celníci v zavazadlech uvnitř auta nebo v zavazadlovém prostoru. Navíc kontrolované osoby nepředložily žádné nákupní doklady. Ve všech případech budou muset odhalení podloudníci doplatit spotřební daň a zaplatit pokutu. Dva řidiči navíc čelí podezření ze spáchání trestného přečinu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží.

Od začátku roku zajistili liberečtí celníci při silničních kontrolách 104 600 ks cigaret a 174,68 kg tabáku. Výše spotřební daně, o kterou by stát přišel, pokud by se tabákové výrobky podařilo propašovat, celní úřad vyčíslil na více jak 727 000 korun. V loňském roce se podařilo zajistit 283 763 kusů nezdaněných cigaret a přes 300 kg tabáku, u nichž výše spotřební daně přesáhla 1 300 000 korun.

por. Bc. Martin Stočes, Celní správa