logo

Liberečtí policisté řešili černý odběr elektřiny, zároveň objasnili i vloupání do bytu

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dva, zprvu naprosto nesourodé případy, na jednom místě, které se staly takřka během jednoho dne, vyřešili policisté z obvodního oddělení Liberec – Vápenka. Na svědomí je měl tentýž muž.

Policisté z obvodního oddělení řešili v průběhu ledna případ neoprávněného odběru elektrické energie. Pachatel se napojil na elektroinstalaci rozvodné skříně, na chodbě činžovního domu, jejíž majitelkou je 23letá žena. Využíval tak zdroj energie, za který platil někdo jiný. V průběhu vyšetřování policisté zjistili, že napojené kabely směřují do bytu umístěného o patro výše. V tomto bytě přebývá 37letý muž, který je policistům znám pro svou předchozí trestnou činnost. Shodou okolností, policisté v době vyšetřování neoprávněného odběru, ze kterého byl v tu dobu podezřelý právě 37letý muž, obdrželi další oznámení. Tentokráte o vloupání do bytu 23leté majitelky bytu.

Jak policisté zjistili, toto vloupání měl na svědomí právě 37letý muž. Z bytu si odnesl věci běžné spotřeby, oděvy, dětskou postýlku, ale i části nábytku. Majitelce způsobil škodu ve výši 10tisíc korun. Tuto skutečnost zjistili policie při vyšetřování „černého“ odběru a podezřelého, 37letého muže z Liberce. Ten však netušil, že současně probíhá také vyšetřování vloupání a navedl policisty na stopu. Ve svém bytě měl totiž část věcí, které pocházely právě z vloupání do bytu mladé ženy.

Nemělo smysl zapírat, a tak se na policejní služebně, kam ho policisté převezli, k vloupání doznal. Nejednal však sám. Ke vloupání si přizval „kolegu“, 36letého muže z Liberecka.

Oběma tak bylo pro vloupání do bytu sděleno podezření z přečinů krádež a porušování domovní svobody. V případě odsouzení, mohou být soudem posláni do vězení až na dvě léta.

Případ neoprávněného odběru elektrické energie, byl jako přestupek proti majetku, oznámen správnímu orgánu.

nprap. Bc. Vojtěch Robovský, PČR