logo

Lupič na útěku tvrdil policistům, že si šel jen zaběhat

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Brněnští policisté z Oddělení hlídkové služby si mohou na své konto připsat další úspěch. Minulý týden bleskově dopadli třiatřicetiletého muže podezřelého z loupežného přepadení večerky v ulici Černého v Brně. Muž maskovaný kuklou vstoupil do prodejny, v jedné ruce držel zbraň a v druhé igelitovou tašku.

Po prodavači požadoval peníze s výhružkou, že pokud mu je nevydá, tak ho zastřelí. Muž za pultem lupiči dal z pokladny devět tisíc korun. Pachatel ovšem chtěl více peněz a prodavače udeřil do hlavy. Poškozenému se následně podařilo chytit muže za ruku a vytrhnout mu zbraň. Lupič vyběhl z obchodu a dal se na útěk.

Hlídka ho však na základě popisu vypátrala během dvaceti minut před domem v ulici Šťouračově. Muž, který je aktuálně v podmínce za jinou trestnou činnost tvrdil, že si šel zaběhat. Policistům se snažil i namluvit, že má u sebe devět tisíc korun, protože po běhu hodlá jít pít s kamarádem. Těžko ovšem bude vysvětlovat výsledky expertízy, která prokázala, že manipuloval se zbraní, se kterou bylo spácháno loupežné přepadení. Za jeho jednání mu nyní hrozí až desetileté vězení.

por. Andrea Cejnková, PČR