logo

Lupičem, který s pistolí v ruce přepadal ženy na Benešovsku byla 17 letá dívka

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Pomáhal jí v tom dvacetiletý mladík, který ji vozil autem. Navíc jí půjčil oblečení a plynovou pistoli. Oběti si tipovali náhodně. Za trestný čin loupeže jim teď hrozí až několikaleté tresty.

Dvě ženy ve věku třiapadesát a šedesát let přepadl neznámý pachatel v pondělí 13. března v podvečerních a večerních hodinách nedaleko Netvořic a v Benešově. Kriminalisté po něm pátrali přibližně čtrnáct dní.

Všechno nejprve nasvědčovalo tomu, že podle popisu, který získali od obou poškozených žen, hledají mladého muže. Ke spolupráci přizvali i veřejnost. Nakonec byli úspěšní. Pachatele se jim v relativně krátké době podařilo odhalit. Nejednalo se ale o mladíka, jak původně předpokládali, ale o dívku, navíc ve věku mladistvého. Ta se k oběma činům doznala.

Pistole, kterou v obou případech použila k zastrašení svých obětí, byla plynová. Půjčila si ji od svého dvacetiletého kamaráda, stejně jako oblečení, které měla při přepadeních na sobě. Mladík jí pak pomáhal i tím, že ji vozil autem a oběti si náhodně tipovali. Vybírali si osamělé ženy, aby neměli žádné svědky. Mladík vždy zastavil v jejich blízkosti, dívka k nim pak přistoupila a pokusila se je okrást. Ani v jednom případě ale neuspěla.

Vzhledem k tomu, že dívce je teprve sedmnáct let, sdělili jí kriminalisté jako mladistvé provinění z trestného činu loupež, za který jí hrozí poloviční trestní sazba, tedy pět let odnětí svobody. Mladíka v souladu s trestním řádem obvinili z napomáhání k tomuto trestnému činu. Ten už by ale za mřížemi mohl strávit deset let. Oba jsou vyšetřováni na svobodě. Plynovou zbraň kriminalistům dívka vydala dobrovolně při svém zadržení.

por. Bc. Eva Stulíková, PČR