logo

Maskovaní lupiči přepadli benzínku na Znojemsku, nejprve na ně s koštětem vyběhl čerpadlář, poté je zradila vlastní motorka

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Maskovaní lupiči přijeli na motocyklu po čtvrté hodině ranní k benzinové čerpací stanici u obce Hevlín. Došlo k tomu první listopadové pondělí.

Dva muži tehdy vešli do prodejny a požadovali vydání finanční hotovosti. Jeden měl na hlavě helmu pro motocyklisty a druhý masku lidské lebky. Motorkář se oháněl kovovým teleskopickým obuškem a jeho komplic si přinesl sportovní tašku. Přepadený prodavač se nezalekl a začal se ohánět koštětem. Pachatel s obuškem trval na vydání peněz a druhý zatím začal plnit tašku kartony cigaret. Když měl tašku plnou, dal se na útěk. Následoval ho i motorkář, jenž se vydání peněz nedočkal a utekl s prázdnou.

Venku se mu nepodařilo motorku nastartovat, takže ji odtlačil, ale opodál i s obuškem odhodil. Neznámí muži utekli směrem do Rakouska. Z toho důvodu začalo pátrání po horké stopě nejen v našem regionu, ale o spolupráci jsme požádali i rakouské kolegy. Na základě zjištěných informací a zajištěných stop se nám společně podařilo oba muže vypátrat.

Znojemští kriminalisté předávali k prověření v Rakousku stěžejní informace a právě díky této skvělé mezinárodní spolupráci byli oba muži v Rakousku zadrženi a oba tam také skončili ve vazbě. Jedná se o mladíky ve věku dvacet a dvacet jedna let s trvalým bydlištěm v sousedním Rakousku. Ke všemu se přiznali a odcizené cigarety i masku vydali.

Trestnímu stíhání budou na základě rozhodnutí státního zástupce čelit ve své zemi.

por. Mgr. Lenka Drahokoupilová,, Policie ČR