logo

Mělničtí hasiči se rozloučili s velitelem čety odcházejícím z řad Hasičského záchranného sboru

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dnes 31.03.2017 končí po 25ti letech profesní životní cesta jednoho z nás. Dnešní den slouží poslední směnu ppor. Jiří Procházka, velitel čety C, hasičské stanice Mělník, Hasičského záchranného sboru ČR.

Nastoupil v roce 1992, velkou část svého života věnoval záchranně a pomoci druhým. Jeho kamarádi, kolegové, velitelé mu na poslední 24 hodinovou směnu připravili důstojné rozloučení s velkým překvapením. Nejdříve ho vyzvedli kolegové doma, ještě předtím než stačil dorazit na stanici a zde pak před nastoupenou jednotkou a zástupci územního odboru a krajského ředitelství HZS ČR, mu vřele poděkovali za jeho 25ti letou službu.

Slavnostní gratulace, rozloučení a poděkování zaznělo z úst ředitele územního odboru HZS ČR Mělník plk. Ing. Jana Pitnera, velitele hasičské stanice Mělník mjr. Ing. Zbyňka Štajnce a nového velitele čety C, který Jirku vystřídal nprap. Ing. Jana Žižky.

Jirka Procházka přijal toto velké překvapení s dojetím a se slzami v očích. Jirko, ať se ti daří a občas vzpomeneš na své hasiče, kolegy, kamarády.

IZS Mělník