logo

Mělničtí kriminalisté objasnili přepadení seniora

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Mělnickým kriminalistům se podařilo objasnit loupežné přepadení seniora v Mělníku, ke kterému došlo dne 22. ledna 2017 po poledni.

Dvaatřicetiletý muž využil k loupežnému přepadení seniora důvěřivosti svého kamaráda. Pod záminkou provedení oprav zámkové dlažby a kanálového víka se nechal kamarádem zavést před seniorův dům. Víko kanálu dokonce během hovoru s poškozeným otevřel, zkontroloval odpadní šachtu. Následně mu řekl, že potřebuje zajet pro materiál na opravu a potřebuje rozměnit tisícikorunovou bankovku. Důvěřivý senior odešel do domu pro peněženku. Když se s ní vrátil před vrata, otevřel ji a v tu chvíli ho muž udeřil do rukou a peněženku mu vytrhl. Nasedl do zaparkovaného auta, kde na něj čekal jeho kamarád, který o jeho jednání nic nevěděl, a z místa ho odvezl. Šestaosmdesátiletý poškozený přišel během několika minut o své doklady a finanční hotovost ve výši 1000,- Kč.

Přivolaní policisté okamžitě zahájili pátrání po neznámém pachateli v širokém okolí, na místě zajistili důležité stopy a začali rozplétat tento zavrženíhodný případ.

V průběhu prověřování docházelo k postupnému vyhodnocování všech zajištěných stop a poznatků, které skončilo po necelých dvou měsících obviněním dvaatřicetiletého podezřelého. Policisté podali podnět na jeho vzetí do vazby. Návrhu státního zástupce soudce okresního soudu vyhověl a obviněný putoval rovnou do vazby. Za spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže může skončit za mřížemi na dvě léta až deset let.

por. Mgr. Markéta Johnová, PČR