logo

Městská policie Praha ocenila své věrné zaměstnance, 21 z nich slouží už čtvrt století

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve čtvrtek 11. května ocenila Městská policie hlavního města Prahy věrnostní stužkou a pamětním listem své zaměstnance, kteří u organizace pracují 10, 15, 20 a 25 let.

Slavnostní ceremoniál se v krásném prostředí Brožíkovy síně Staroměstské radnice tradičně koná dvakrát do roka. Ale tentokrát byl něčím výjimečný. Přesně před 25 lety složilo do rukou tehdejšího pražského primátora svůj slib prvních 87 strážníků a od stejného dne – 11. května 1992 – se tak datuje historie pražské městské policie. Mezi jejími současnými zaměstnanci pracuje 6 žen a 15 mužů, kteří stáli u zrodu této organizace a zůstali jí věrni dodnes. Poprvé v historii tak mohli radní pro bezpečnost a prevenci kriminality Libor Hadrava a ředitel městské policie Eduard Šuster poděkovat a vyslovit uznání těm nejvěrnějším.

Sváteční chvíle zahájily tóny husitského chorálu a pochod čestné jednotky. Věrnostní stužky a pamětní listy byly připraveny pro 79 zaměstnanců za nepřetržitý pracovní poměr v délce 10 let, pro 28 zaměstnanců za 15 let, pro 21 za 20 let a pro 21 „veteránů“ sloužících u metropolitní městské policie čtvrt století. „Dovolte mi, abych Vám poděkoval za práci, kterou pro obyvatele a návštěvníky metropole vykonáváte. Vážím si Vaší píle, vytrvalosti a odvahy a přeji Vám v osobním i pracovním životě jen to dobré,“ vyjádřil slova uznání radní Libor Hadrava.

Slavnostní akce byly přítomni i zástupci ostatních bezpečnostních složek a pražských organizací, kteří převzali čestnou medaili a pamětní list, jako výraz poděkování za vynikající spolupráci.

Bc. Jan Čihák, PČR