logo

Mezi policisty oceněnými policejním prezidentem je i zlínská hlídka, která vytáhla z hořícího domu dvě ženy

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 6. června 2018 si policisté ze zlínského obvodního oddělení převzali z rukou policejního prezidenta genmjr. Tomáše Tuhého, za přítomnosti ředitele Krajského ředitelství policie Zlínského kraje plk. Jaromíra Tkadlečka, medaile „Za statečnost“.

Tisková zpráva k případu:
O půl šesté ráno přijal operační důstojník na lince tísňového volání policie oznámení o požáru půldomku ve Zlíně. Na místo neprodleně vyrazili policisté z prvosledové hlídky, kteří tam dorazili jako první. Po svém příjezdu zjistili, že v hořícím domě jsou pravděpodobně lidé.

Vchod do domu byl v plamenech, proto neváhali, rozbili okno a z domu vytáhli dvě ženy ve věku devadesát jedna a šedesát osm let. Při vytahování z domu policisté ženy předávali strážníkům Městské policie ze Zlína, pomáhal jim při tom také osmatřicetiletý muž, který požár oznámil. Policisté společně s hasiči, kteří na místo dorazili, poskytli ženám první pomoc a snažili se je udržet v teple až do příjezdu záchranářů.

Youtube Video
Podívat se na video

Obě ženy převezli záchranáři do nemocnice. Jeden z policistů se při vytahování žen z domu lehce zranil a nadýchal se kouře, proto ho záchranáři také převezli do nemocnice na pozorování společně s mužem, který při záchraně obou žen policistům pomáhal.

nprap. Petr Jaroš, Policie ČR