logo

Mezinárodně hledaný cizinec se před italskou policií ukrýval v Uherském Hradišti, zákrokem pátračů z Policejního prezidia byl velmi překvapen

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Policisté odboru pátrání úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia České republiky získali cestou přímé mezinárodní policejní spolupráce v rámci Evropské sítě cíleného pátrání ENFAST informaci k mezinárodně hledané osobě, která se ukrývala na území České republiky.

Justiční orgány Itálie vydaly evropský zatykač na jednapadesátiletého cizince, kterému byl uložen trest odnětí svobody v trvání šesti let.

Díky vzájemné spolupráci mezi policisty odboru pátrání a úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Policejního prezidia a kolegy z oddělení dokumentace odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Zlínského kraje byl hledaný cizinec dopaden v Uherském Hradišti.

Zadržený muž byl zákrokem policistů velmi překvapen, protože se při svém ukrývání spoléhal i na falešnou identitu, na kterou měl i padělané doklady, kterými se prokazoval.

Krajský soud v Brně následně rozhodl o uvalené předběžné vydávací vazby a v současné době probíhají úkony spojené s vydáním zadrženého muže vyžadujícímu státu.

Italská policie vyjádřila poděkování za rychlou a efektivní spolupráci!

prap. Hana Rubášová, Policie ČR