logo

Mezinárodní střelecká soutěž FREE CONTEST 2018

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Již 29. ročník mezinárodní střelecké soutěže FREE CONTEST 2018 se konal dne 20. a 21. dubna 2018 v Chebu. Soutěž je otevřený Evropský armádní šampionát, otevřený Evropský šampionát IPA a šampionát AVZO TSČ ČR Karlovarského kraje ve střelbě. Akce je pořádána k 73. výročí ukončení II. světové války v Evropě.

Soutěžilo se ve dvou disciplínách. Tříčlenná družstva střílela ze samopalu vz. 58 vstoje na vzdálenost 100 (13 ran) a velkorážní pistole CZ 75 na vzdálenost 25 m (13 ran).

Policisté z družstva PČR Služební příprava Cheb byli ve střelecké soutěži velmi úspěšní. Družstvo ve složení nprap. Libor Nováček, nprap. Petr Valašík a pprap. Bc. Dominik Melč se umístilo v kategorii Policie „Družstvo Samopal + Pistole“ na 1. místě a převzali si Putovní pohár Ministra vnitra České republiky. V kategorii „Jednotlivci Samopal + Pistole“ se umístili policisté nprap. Libor Nováček na 2. místě a nprap. Petr Valašík obsadil 1. místo. Z rukou náměstka ředitele Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje pro vnější službu si tak převzal Pohár Krajského ředitele policie Karlovarského kraje.

Policistům k jejich výbornému výsledku gratulujeme a i nadále jim přejeme přesnou mušku.

mjr. Mgr. Kateřina Böhmová, Policie ČR