logo

Mitsubishi vjelo u Mělníka pod kamion, dva lidé zemřeli, další dva byli velmi vážně zraněni

stc msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na silnici I/16 u obce Hořín – Brozánky na Mělnicku došlo v úterý odpoledne k tragické dopravní nehodě osobního vozidla Mitsubishi Outlander a polského kamionu.

Podle prvotního šetření jel kamion po hlavní komunikaci od Mělníka na Novou Ves, přičemž mu do cesty vjelo z boční silnice osobní vozidlo, ve kterém cestovalo 6 cizinců – Američanů (jednalo se o vozidlo, které mělo vzadu navíc sedačku, tedy bylo celkově až pro 7 osob).

Na místo okamžitě vyjeli mělničtí profesionální hasiči, dále tři posádky RZP ZZS SČK a ZZS ASČR, dvě posádky RV, hlídky OO PČR i DI PČR Mělník a o pomoc byly požádány vrtulníky LZS Kryštof 01 z Prahy a Kryštof 18 z Liberce.

Silnice I/16 byla uzavřena. Jak zjistily složky IZS po svém příjezdu na místo, auto po střetu s kamionem poodjelo ještě o několik desítek metrů dále na boční komunikaci.

Zranění byli čtyři lidé, z nichž tři museli záchranáři resuscitovat. Byl aktivován traumaplán, při kterém se počítá s větším počtem zraněných. U dvou osob bohužel musel lékař konstatovat smrt. Další dvě osoby utrpěly velmi vážná zranění a byly letecky transportovány do Ústřední vojenské nemocnice v Praze – Střešovicích a do nemocnice v Liberci. Další dvě osoby vyvázly pouze v šoku, nicméně bez viditelných poranění.

Na místo vyrazili psychologové, kteří poskytovali účastníkům nehody posttraumatickou péči. Nehodou se okamžitě začali, kromě dopravních policistů, zabývat také kriminalisté.

Veškeré okolnosti vzniku nehody a okolnosti jejího průběhu jsou v šetření.

MrK, Týdeník Policie