logo

Mladá narkomanka zaučovala svého komplice, nedaleko místa činu ale nechala těhotenský test

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dvaadvacetiletý muž podle policie prohrál svou výplatu na hracích automatech v jedné z ostravských heren. Rozhodl se proto, že hernu přepadne a peníze si vezme zpět.

Když však podle policie vstoupil do herny, dostal strach. Následně se svěřil svým kamarádům. Mezi těmi byla i osmnáctiletá dívka, dlouhodobá uživatelka drog, která muže pobídla k tomu, že přepadení herny není žádný problém. Ostatně mu to následně předvedla.

Dne 26. června vešli společně do herny v Ostravě – Zábřehu. Dívka měla tou dobou v ruce nůž.

Obsluha v obavě o svůj život, vydala pod pohrůžkou nožem celkem deset tisíc korun. Dvojice pachatelů poté z místa utekla.

Policisté nasadili služebního psa Maxe. Ten vypátral zhruba 100 metrů od přepadené herny odhozené oblečení a příruční tašku s těhotenským testem. Kriminalisté proto pojali podezření, že jedním z pachatelů byla žena. Soudili tak také po zhlédnutí kamerových záznamů.

Díky následné spolupráci s ostravským TOXI týmem byla ustanovena jako jedním z možných pachatelů 18 letá uživatelka drog, která již za sebou měla trestní minulost. Kriminalisté ji také 10. července zadrželi. Netrvalo dlouho a zadržen byl i její komplic. Ten je vyšetřován na svobodě. Dívka byla umístěna do vazby.

Za loupež hrozí dvojici až desetiletý trest ve vězení.

MrK, Týdeník Policie