logo

Mladá žena zabloudila do bažin, zachránili ji policisté

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli zhruba ve 3.20 nad ránem přijali policisté prostřednictvím tísňové linky 158 telefonát zoufalé 19leté slečny, která zabloudila v lese mezi dvěma plážemi ve Starých Splavech. Původně měla v úmyslu přejít z pláže na Borném na hlavní pláž. Vyrazila tam zhruba kolem druhé hodiny ranní. Namísto koupání ale zůstala uvězněná v mokřinách. Když se rozhodla požádat mobilním telefonem o pomoc policisty, měla posledních 12 % baterie. Z toho důvodu s ní policisté brzy ztratili spojení.

Do lokality, kterou přibližně popsala, vyrazilo hned několik policejních hlídek, ale najít ji nebylo vůbec snadné. Někteří z policistů se museli brodit rákosovými mokřinami stovky metrů než pod nohama ucítili zase pevnou zem. A podobně na tom byla i pohřešovaná žena. Policisté se orientovali podle toho, ze kterého směru vycházelo její volání o pomoc. Aby nepřišli alespoň o toto „spojení“, domluvili se s ní, že bude nahlas odpočítávat. Našli ji až ve 4.45 v bažinách v lokalitě Borný. Byla na pokraji fyzických i psychických sil a jevila známky podchlazení. Z uvedeného důvodu si ji převzali do péče zdravotníci zdravotnické záchranné služby, kteří ji sanitou převezli do českolipské nemocnice.

Ostatní návštěvníci Máchova kraje by se měli z její zkušenosti poučit a nepodnikat v bažinatém lesním terénu v okolí jezera žádné noční romantické procházky.

por. Bc. Ivana Baláková, PČR