logo

Mládež se v Boskovicích bavila házením kelímků hořčice z jedoucího auta po lidech

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Stejně jako v Chrudimi, tak i v Boskovicích se udály 4 případy , kdy po Boskovicích jezdilo osobní mot. vozidlo, jehož posádka házela na kolemjdoucí občany kelímky s hořčicí a ve dvou případech hořčici vystřídaly syrová vejce.

V prvním případě vyhozený kelímek zasáhl ženu jdoucí po chodníku na ul. Hybešova do hlavy a mimo velkého znečištění oděvu jí poranil oko. Druhý případ se stal o několik hodin později nedaleko pošty, kdy vyhozený kelímek opět zasáhl ženu na chodníku a silně jí znečistil oděv. Otřesené ženy bohužel události nahlásily s časovým zpožděním a to ztížilo pátrání po výtržnících.

V dalších dnech došlo ke dvěma útokům s podobným scénářem na ul. Bílkova, tentokrát však vícečlenná posádka vozidla vyměnila hořčici za syrová vejce. Terčem útoku se tentokrát stali dva muži a o několik minut později v jiné části ulice žena, jdoucí po chodníku. „Vajíčkové“ případy měli ovšem stejného jmenovatele důležitého pro strážníky , kterým byly informace. Na základě informací od poškozených občanů a vyvinutému úsilí, se Městské policii Boskovice podařilo odhalit pachatele útoků, jimiž byli usvědčeni 3 mladí lidé, dva muži a jedna žena.

Vzhledem k povaze přestupkového jednání byly těmto „nedospělým“ občanům uděleny blokové pokuty v horní sazební hranici, uhrazení vzniklé škody a dále byli upozorněni, že jejich jednání mohlo mít mnohem horší následky. Doufejme, že tento případ bude ponaučením pro ostatní mládež.

MrK, Týdeník Policie