logo

Mladíci nejprve demolovali zastávku, jeden z nich pak pěstí napadl strážníka

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Při dohlížení na veřejný pořádek, bezpečnost občanů a ochranu majetku se strážníci dostávají do situací, kdy může být ohroženo jejich zdraví.

V sobotu odpoledne jsme na lince 156 přijali oznámení o dvou mladících, kteří poškodili autobusovou zastávku na Palackého ulici. Na blízké Riegrově ulici se znojemským strážníkům podařilo dvojici jim dobře známých bratrů ve věku 21 a 19 zadržet. Ten starší měl tržné zranění na ruce, zřejmě si to způsobil při ničení zastávky. Právě ten se pokusil z místa rychle zmizet, byť ho strážníci vyzvali, ať tak nedělá, dokud neskončí se všemi úkony. Když ho chtěli zastavit, postavil se proti nim do útočného postoje a jednoho ze strážníků udeřil pěstí částečně do oblasti hlavy, většinu úderu ale strážník vykryl. Útok na něj doprovodil slovy: „Já tě zabiju.“

Za použití donucovacích prostředků skončil vzápětí čelem na chodníku a byla mu nasazena pouta. Do zákroku hlídky chtěl zasáhnout mladší bratr, takže skončil stejně jako on, na zemi a s pouty za zády. Z původního podezření na přestupek proti majetku se situace vyvinula do důvodného podezření ze spáchání trestného činu za násilí proti úřední osobě. Věc si na místě převzala Policie ČR, v rámci součinnosti dohlédla hlídka městské policie na převoz zraněného agresora do nemocnice zdravotnickou záchrannou službou, po ošetření ho strážníci převezli na oddělení státní policie.

Mgr. Petr Hladký, MP Znojmo