logo

Mladíci s noži v ruce přepadli prodavačku, na zadržení se podílely hlídky Policie ČR, včetně psovoda, SPJ a OHS

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Přepadení s noži, oloupení a útěk. Vzápětí… rychlé pátrání, zásah policistů, nasazení služebního psa a zatčení.

Řeč je surovém přepadení prodavačky prodejny v jedné obecní částí Petrovic u Karviné, ke kterému došlo v úterý 29. 5. krátce před 20:00 hod.

Večer v okamžiku, kdy prodavačka zavírala, objevili se u ní dva maskovaní mladíci. Prudce strčili do dveří, ženu udeřili pěstí do obličeje a pod pohrůžkou použití nožů chtěli peníze. Žena upadla, na chvíli ztratila vědomí a když se probrala…ze strachu o svůj život peníze vydala.

Z místa pachatelé utekli s hotovostí, několika láhvemi alkoholu, piva a mobilním telefonem.

První na místo přijeli policisté oddělení hlídkové služby. Jeden z nich ženě poskytoval první pomoc, kolegové hned začali pátrat po horké stopě. Žena musela být převezena do karvinské nemocnice, má zranění obličejové části.

Mezitím v obci se ke kolegům přidali i policisté speciální pořádkové jednotky a psovod. Díky informacím místních a jejich pomoci nakonec byl vytipován dům, kde by se podezřelí z přepadení mohli ukrývat.

Policisté se takticky rozmístili kolem domu. Do pátrání byl nasazen i policejní pes Rej, který vystopoval odhozené věci a zajišťoval okolí domu. Do hodiny po přepadení byli zadrženi dva mladiství ve věku 15 a 17 let.

Během procesních úkonů kriminalisté důvodně podezřelým mladíkům prokázali další skutky…
* V polovině května kolem čtvrté hodiny ráno, v karvinské městské části Mizerov, starší ze dvojice (17 let) požádal kolemjdoucího o cigaretu. Pán (50) v dobré víře šel do nejbližší restaurace rozměnit bankovku, aby mladíkovi dal drobné na cigarety. Jakmile pán z peněžnky vytáhl bankovku, mladík mu ji vytrhl a utekl. O pár minut později, mladíci na pána společně počkali. Před vchodem ho přepadli a chtěli peníze. Na zemi do něj kopali a o jeho příruční tašku se tak dlouho přetahovali, až se jim to podařilo a utekli. Po útoku poškozený má zraněný jeden z prstů.
* O dva dny později, starší ze dvojice, nasedl v městské části Nové Město do vozidla taxislužby a nechal se odvézt do obce Petrovice u Karviné. Než vystoupil stačil taxikáři vzít mobilní telefon a utekl.

Komisařka proti zadrženým zahájila trestní stíhání. Mladší-15letý si vyslechl obvinění ze spáchání pokračujícího provinění loupeže formou spolupachatelství. Starší-17letý je obviněn ze spáchání pokračujícího provinění loupeže spáchané formou spolupachatelství a pokračujícího provinění krádeže.

Po podání návrhu na vzetí do vazby soud vyhověl v případě staršího obviněného. Mladší obviněný je stíhán na svobodě.

por. Mgr. Bc. Zlatuše Viačková, Policie ČR