logo

Mladíci se v Olomouci vloupali do novinového stánku, odhalila je obsluha kamerového systému

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu po třetí hodině ranní spatřila pracovnice Městského kamerového dohlížecího systému na třídě Svobody tři mladíky, kteří se vloupali do novinového stánku.

Mezitím, co dva kradli věci ze stánku, třetí z party opodál hlídal celou situaci. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka, která v ulici Riegrova zastavila tři podezřelé osoby odpovídající popisu.

Jednalo se o jednoho mladistvého mladíka a dva plnoleté. Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána Policie ČR, která si mladíky na místě převzala k dalšímu řešení.

„Z novinového stánku odcizili tabákové výrobky, které policistům dobrovolně vydali. Ke svému jednání se doznali. Dva muži ve věku 19 a 20let jsou nyní podezřelí ze spáchání trestného činu krádež, spáchaného formou spolupachatelství. Devatenáctiletému muži, v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi. Dvacetiletému muži, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až tříletý pobyt za mřížemi, neboť jak policisté zjistili, v nedávné minulosti byl za obdobnou trestnou činnost soudem odsouzen a potrestán. Třetí z nich, mladistvý, je podezřelý z provinění krádež, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí trest poloviční,“ uvedla k případu policejní mluvčí Irena Urbánková.

Bc. Petr Čunderle, MP Olomouc