logo

Mladíci se ve Znojmě bavili tlačením kontejneru, oba nakonec skončili v poutech

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V sobotu brzy ráno zachytila kamera na ulici Dolní Česká ve Znojmě dvojici, která se bavila tlačením kontejneru. Jejich počínání vzbudilo jednoho z bydlících, který zavolal na linku 156.

Za dvojicí samozřejmě okamžitě vyrazila nejbližší motorizovaná hlídka městské policie. Strážníkům se podařilo dvojici dostihnout o 200 metrů dál na rohu ulice Kollárova a náměstí Republiky. Jedním z prvních úkonů, který strážníci museli učinit, bylo zjištění totožnosti obou mužů.

První z nich, který spíše přihlížel konání svého kamaráda, s hlídkou spolupracoval. Kdežto jeho stejně starý kamarád (22), který odtahoval kontejner a kopal do něj, činil pravý opak. Navíc hlídku vulgarismy urážel, a i přes jejich výzvy se k nim neustále přibližoval a nedržel si patřičný odstup.

Nakonec to vygradovalo a strážníci proti němu použili donucovací prostředky a spoutali jej. Jeho kamarád se pokusil do tohoto zákroku zasáhnout, proto ho musel jeden ze strážníků spoutat také. Následně byli převezeni na oddělení Policie ČR, kde jim byla sundána pouta.

Za přestupek proti majetku a proti veřejnému pořádku byla tomu drzejšímu a aktivnějšímu uložena strážníky pětitisícová pokuta, přestupek proti veřejnému pořádku druhého z nich ocenili strážníci tisícikorunovou pokutou.

Mgr. Petr Hladký, MP Znojmo