logo

Mladíci v BMW jezdili v Ostravě smykem, spolujezdec navíc z okna vytahoval plynovku

msk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ostravští policisté započali prověřovat okolnosti události, ke které došlo dne 28. 1. 2019 kolem 7.30 hodin (do 07.40 hodin) v Ostravě-Hrabové na ulici Příborské.

Dva muži jezdili motorovým vozidlem zn. BMW (černé barvy) nestandardním způsobem jízdy. Dle dosud zjištěných informací měl řidič například uvádět vozidlo do smyku (a dále tzv. túrovat motor), automobil měl opakovaně objet náměstí. Spolujezdec se měl vyklánět z okénka vozidla a při jízdě manipulovat se zbraní. Uvedené jednání mělo být doprovázeno vulgárním křikem.

Policisté oba muže ve věku 24 a 21let následně zadrželi a zajistili také střelnou zbraň (pravděpodobně tzv. plynovou zbraň).

K objasnění okolností události jsme zahájili úkony trestního řízení pro přečiny výtržnictví a nebezpečného vyhrožování. Oba muži využili svého práva a k věci nevypovídali. Motiv jednání je i nadále prověřován.

Policisté již vyslechli první svědky a shromažďují informace ke skutku. Žádáme všechny svědky, kteří dosud nekomunikovali s policisty (doplňuji, že se jednalo o místo s větším pohybem lidí v předmětnou dobu), aby nás kontaktovali na lince 158 nebo tel. č. obvodního oddělení policie Ostrava-Hrabůvka č. 974 728 401. Za pomoc děkujeme.

mjr. Mgr. Gabriela Pokorná, Policie ČR