logo

Mladíci ve Zlíně házeli po autech vejce

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Velmi obtěžující a nebezpečný způsob zábavy si v pátek 20. dubna 2018 po půlnoci našla dvojice mladých mužů. Z okna domu ve čtvrti Letná totiž házeli po parkujících i projíždějících vozidlech syrová vejce.

Čtrnáct minut po jedné hodině se na Městskou policii Zlín obrátila řidička jednoho z projíždějících automobilů, které se vejce rozplesklo o kapotu. Jak sama uvedla, když se házejících mladíků zeptala, proč toto dělají, dočkala se namísto omluvy jen hlasitého pokřikování a nejvulgárnějších urážek.

V okamžiku, kdy na místo dorazila motorizovaná hlídka MP Zlín, strážníci zjistili, že vejci jsou znečištěna celkem tři vozidla. Z místa, odkud měla být „palba“ vedena se však již žádné výkřiky ani nadávky neozývaly, naopak uvnitř nikdo nereagoval na zvonění ani klepání strážníků, a to i přesto, že je zpoza okna někdo „nenápadně“ sledoval.

Městská policie Zlín proto telefonicky kontaktovala osobu, na kterou byl vně budovy uvedeno telefonní číslo. Ta uvedla, že se momentálně nachází mimo domov, ale uvnitř by se měl nacházet její syn, který trpí určitými psychickými obtížemi.

Podezření z přestupků proti občanskému soužití a majetku tak nyní bude mít dohru před správním orgánem.

str. Mgr. Pavel Janík, MP Zlín