logo

Mladík napadl v Jihlavě bezdůvodně náhodného kolemjdoucího, marně se mu v tom snažili zabránit kamarádi

vys msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Jihlavští policisté se obracejí na veřejnost s žádostí o spolupráci při objasňování případu agresivního fyzického napadení, ke kterému došlo na začátku dubna u jihlavského obchodního centra. Mladistvý pachatel tam bezdůvodně zaútočil na mladého muže stojícího před přechodem pro chodce. Totožnost agresora již policisté znají. Nepodařilo se ale do současné doby zjistit totožnost napadeného muže, který po útoku z místa odešel, a policisté by v zájmu prověřování případu potřebovali, aby se přihlásil.

Ke spáchání trestného činu došlo v pondělí 2. dubna na ulici Hradební. Po desáté hodině dopoledne stál na chodníku před přechodem pro chodce mladý muž. Ve směru od centra města k němu přišli celkem čtyři mladíci. Jeden z nich stojícího mladého muže oslovil a požádal o drobnost, mladý muž byl vstřícný a snažil se ochotně žádosti vyhovět.

Jiný mladík ze skupinky ale náhle mladého muže zcela bezdůvodně fyzicky napadl, strhl ho na zem a bil. Zbývající tři ze skupiny se do fyzického napadení nezapojovali, naopak se agresorovi snažili v útoku bránit a napadenému pomoci. Agresivní mladík se k napadenému mladému muži, který se snažil po útocích vstát, opakovaně vracel a zuřivě ho fyzicky napadal. Nejméně jedním kopem zasáhl i hlavu mladého muže. Poté útočník z místa odešel ve směru k centru města a následně ho zajistili strážníci městské policie. Jednalo se o mladistvého, který byl pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu byla naměřena hodnota téměř jedno promile alkoholu. Podnapilého mladistvého si následně převzala oprávněná osoba.

Napadený mladý muž stejně jako zbytek skupinky z místa, kde k činu došlo, po útoku odešli různými směry a jejich totožnost policisté zjišťují.

Po přijetí oznámení o fyzickém napadení zahájili policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví a trestného činu výtržnictví. Začali ihned provádět rozsáhlé šetření za účelem zjištění totožnosti napadeného mladého muže i ostatních tří svědků napadení. Vyhodnotili také záznamy z kamer, shromažďovali veškeré důležité informace i poznatky a případ dále prověřují. V současné době se policisté obracejí s žádostí o spolupráci na veřejnost. V zájmu prověřování je důležité, aby se přihlásil mladý muž, který byl o velikonočním pondělí u jihlavského obchodního centra bezdůvodně agresivně fyzicky napaden.

Chtěli bychom požádat napadeného mladého muže zachyceného na kamerovém záznamu, aby se přihlásil na tísňové lince 158. Uvítáme informace také od osob, které mladého muže poznají nebo kterým se například o fyzickém napadení svěřil. Rovněž by policisté uvítali, kdyby se přihlásili zbývající tři mladíci, kteří u fyzického napadení byli a jeho průběh viděli.

Policisté v rámci tohoto případu zjišťují také to, za jakých okolností se podezřelý mladistvý chlapec k alkoholu dostal a šetří, kdo mu případně požití alkoholu umožnil a dopustil se tím protiprávního jednání. O případu byl informován také odbor sociálně právní ochrany dětí.

Aktualizace: Poškozený mladík se již policistům přihlásil.

por. Bc. Jana Kroutilová, Policie ČR