logo

Mladík nerespektoval trest domácího vězení, policisté ho našli zaklíněného v kontejneru na elektroodpad

khk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ke kurióznímu, nikoli však výjimečnému případu vyjížděla po půlnoci hlídka policistů obvodního oddělení Kostelec na Orlicí.

Na linku 158 v 03:31 oznámil muž, že naproti jeho domu v Kostelci nad Orlicí je v kontejneru zaseknutý muž, který křičí a nemůže vylézt. Na místo vyjela místní hlídka, která mezi činžáky spatřila nádobu na elektroodpad, položenou na bok, a v ní uvízlého dvacetiletého mladíka. Z pasti se ho marně pokoušeli dostat muž a žena, kteří přišli s ním. Policisté muže zaseklého ve sběrné nádobě bez techniky nedokázali vyprostit, a proto o pomoc požádali profesionální hasiče. Ti uvězněného mladíka nakonec z popelnice úspěšně a bez újmy na zdraví vytáhli.

Muži zákona mezitím zjistili, že muž je osoba policii známá, která porušila trestní příkaz Okresního soudu v Rychnově nad Kněžnou ze srpna tohoto roku, jenž mu ukládá samostatný trest domácího vězení s povinností zdržovat se v místě bydliště ve všedních dnech od 15:00 do 06:00.

Na služebně si proto mladík, kterému do kontejneru údajně spadl mobil, posléze vyslechl sdělení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní, za který mu hrozí až tříletý pobyt ve vězení.

por. Mgr. Alena Kacálková, Policie ČR