logo

Mladík podezřelý z loupeže se policistům snažil utéct po hromosvodu, marně

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Devatenáctiletého mladíka podezřelého z loupežného přepadení obchodu dopadla v těchto dnech hlídka policistů z Obvodního oddělení Výstaviště (Brno). Mladý muž si před třemi týdny ve večerních hodinách přišel obhlídnout prodejnu potravin v ulici Renneské.

Asi po třiceti minutách se do obchodu vrátil a na prodavačku namířil nůž s tím, že chce peníze. Žena za pultem zachovala chladnou hlavu a odmítla mladíkovi peníze vydat. Ani při opakované výzvě mu prodavačka nevyhověla a řekla mu, že zavolá policii. Pachatel pak z místa utekl s prázdnou. Celým případem se začali zabývat kriminalisté 1. oddělení a podařilo se jim pachatele ztotožnit a zjistit, že by se měl zdržovat v bytě ve Štýřicích.

Informaci jeli policisté prověřit v neděli vpodvečer. Jeden z členů hlídky zazvonil na uvedený byt v prvním patře. Po několika marných výzvách k otevření dveří se ovšem hledaný objevil v okně a po hromosvodu se snažil uprchnout. Tady už na něj ovšem čekal druhý policista, který ho za užití donucovacích prostředků zadržel.

Mladík putoval rovnou do policejní cely. Nyní čelí obvinění z trestného činu loupež a hrozí mu až desetileté vězení.

por. Andrea Cejnková, PČR