logo

Mladík se jel projet autem své matky, sklouzl s ním ale do vody

pak msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Operační středisko před šestou hodinou ráno přijalo oznámení od rybáře, že na hladině řeky pluje auto, je téměř potopené a tím pádem nevidí jeho registrační značku. Zárověď měl uvést, že v okolí auta se nenachází žádná osoba, nehodový děj nespatřil a ani netuší, jak dlouho už auto na hladině je.

Na místo vyjely naši nehodáři, i kolegové z místně příslušného obvodního oddělení společně s hasiči, ale popisované oznámení se nepotvrdilo. Auto bylo v řece naštěstí jen jeho přední částí, „kufr“ vozidla otevřený a zadní kola stála pevně na zemi. Předpoklad, že by se někdo mohl utopit, byl téměř vyloučený. Po chvíli se k automobilu dostavil překvapený devatenáctiletý mladík, který uvedl, že se jel projet, vozidlo patří jeho matce, ztratil se, hledal cestu a přitom se sklouzl po mokré trávě do vody.

Policisté řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky, ten souhlasil, ale její výsledek byl pzitivní 0,17 promile alkoholu dechu. Co bude následovat, jak budou kolegové situaci řešit, proč mladý muž jel mimo vyznačenou komuniaci, na tyto otázky by mělo odbovědět následné šetření, které povedou policisté z Ovodního oddělení Pardubice 3.

por. Bc. Eva Maturová, PČR