logo

Mladík se v narušeném objektu rozběhl proti strážníkovi, zastavila ho až hrozba namířenou zbraní

ulk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Až pohled do hlavně služební zbraně přesvědčil sedmnáctiletého mladíka, který se vloupal do prodejny v centru Děčína, že klást odpor by se nemuselo vyplatit. Na zloděje upozornil hodinu před půlnocí městskou policii jeden z občanů, který si všiml podezřelého pohybu kolem obchodu.

Dozorčí služba na místo ihned vyslala hlídku strážníků, kteří prohledali okolí budovy. V zadní části zjistili nezajištěné dveře do objektu. Ve chvíli, kdy jeden ze strážníků otevřel dveře, si všiml osoby, která se pohybovala ve tmě. Na zákonnou výzvu, aby vyšel ven z budovy, dotyčný nereagoval. Strážníci na místo přivolali psovoda a společně začali prohledávat vnitřní prostory. Podezřelý, který se snažil skrýt mezi regály, se najednou rozběhl proti strážníkovi. Zastavila ho až namířená služební zbraň a hrozba, že ji strážník použije.

Mladíkovi strážníci nasadili služební pouta a zjistili jeho totožnost. Jednalo se o teprve sedmnáctiletého mladíka z Děčína. „Strážníkům se přiznal, že chtěl obchod vykrást spolu s kamarádem, který stačil z místa zmizet. Na místo hlídka přivolala Policii ČR, která řešení události převzala,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

MP Děčín