logo

Mladík si nasadil na auto modrý maják a zastavil jiného řidiče, nyní mu hrozí pobyt ve vězení

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Z trestného činu přisvojení si pravomoci úřadu je podezřelý 21 letý muž, který se tohoto protiprávního jednání měl dopustit v úterý 21. února 2017 ve večerních hodinách na jedné z olomouckých ulic. Jako řidič osobního vozidla Škoda Octavia, za neoprávněného užití výstražného světla modré barvy, umístěného na střeše vozidla, měl zastavit jiné osobní vozidlo, které jej krátce předtím předjíždělo.

Po jeho 35 letém řidiči měl požadovat doklady a pětisetkorunovou pokutu za údajné překročení rychlosti. Když řidič požádal, aby mu muž, který byl v civilním oděvu, předložil legitimaci, potvrzující jeho příslušnost k Policii ČR a požádal o předložení záznamu o rychlosti, nasedl tento zpátky do vozidla a odjel.

Policisté na případu pracovali a důkladně prověřovali všechny získané informace a poznatky. Na jejich základě případ objasnili a zjistili, kdo vozidlo řídil a jiného řidiče „kontroloval“. Jednalo se o 21 letého muže z Ostravska. V první polovině března mu policisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu přisvojení si pravomoci.

V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až dva roky za mřížemi. Spisový materiál byl v uplynulých dnech s návrhem na potrestání předán Okresnímu státnímu zastupitelství v Olomouci k dalšímu postupu.

por. Mgr. Irena Urbánková, PČR