logo

Mladík si ze zákazu řízení nic nedělal, soud ho poslal do vazby

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Mladík z Rožnovska nebral vážně rozhodnutí soudů, které mu zakazovaly řízení motorových vozidel. V pondělí skončil za mřížemi.

V sobotu hodinu po poledni zjistili policisté v obci Vidče za volantem devatenáctiletého mladíka z Rožnovska. Nebylo by na tom nic špatného, kdyby mladík směl za volant usednout. Má ale zákaz řízení motorových vozidel. I výsledek dechové zkoušky, kterou policisté u mladíka provedli, potvrzuje skutečnost, že za volantem neměl být. Přístroj totiž ukázal na hodnotu 1,17 promile.

Mladík skončil na policejní služebně. V neděli stanul před policejním komisařem a ten jej obvinil ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Tím ale práce policejního komisaře neskončila. Komisař zjistil, že mladý muž byl za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky v minulosti několikrát pravomocně odsouzen. Mladý muž si z rozhodnutí soudů těžkou hlavu nedělal, i po posledním rozsudku byl několikrát přistižen opilý za volantem. Mladík v úterý putoval k soudu. Je stíhán vazebně.

por. Bc. Vladislav Malcharczik, Policie ČR