logo

Mladík svojí agresivní jízdou ohrožoval účastníky silničního provozu, strážníkům se snažil ujet

pha msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hlídka městské policie chtěla v ranní špičce zastavit řidiče černého osobního vozidla, protože nebyl připásán bezpečnostním pásem. Řidič na to reagoval agresivní a bezohlednou jízdou. Strážníkům však neujel. Důvodem k zběsilé jízdě byl zřejmě fakt, že mladý muž má soudem vyslovený zákaz řízení a navíc je v podmínce.

První únorový den v ranních hodinách si autohlídka městské policie z Prahy 12 v ulici Komořanská všimla osobního vozidla černé barvy, jehož řidič nebyl připoután bezpečnostním pásem. Pro důvodné podezření ze spáchání přestupku se ho strážníci rozhodli za použití výstražných signálů zastavit. Řidič na opakovanou výzvu k zastavení zareagoval tak, že objel služební vozidlo a bezohlednou a agresivní jízdou pokračoval dál, čímž ohrozil řidiče stojící v koloně.

Hlídka se ho ihned vydala pronásledovat a pomocí radiostanice si přivolala na pomoc další hlídku. V pronásledování obě vozidla pokračovala až do ulice Do Koutů, kde řidič nezvládl odbočení a naboural do plotu. Poté z vozidla vyskočil a pokusil se o útěk. V tom mu pohotově zabránily hlídky strážníků.

Jednadvacetiletý mladík se strážníkům posléze přiznal, že má soudem vysloven zákaz řízení a v současné době je v podmínce. V průběhu zběsilé jízdy tento mladík velmi pravděpodobně narazil do několika protijedoucích vozidel. Případem se nyní zabývají policisté.

Irena Seifertová, PČR