logo

Mladík ujížděl brněnským strážníkům, po nehodě se pak pokusil o útěk

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Přibližně sedm kilometrů ujížděl v noci na pátek mladý řidič před hlídkou brněnské městské policie.

Stíhací jízdu spustila rutinní kontrola v Jilemnického ulici, kde šestadvacetiletý muž zaparkoval v zákazu zastavení, právě když kolem projíždělo služební vozidlo. Strážníci přibrzdili před jeho autem a chtěli ho vyzvat k předložení dokladů. Muž ale začal ujíždět ještě předtím, než mohli stihnout k jeho fiatu dojít.

Se zapnutými majáky ho proto pronásledovali a z Husovic se postupně přes Dukelskou třídu a Tomkovo náměstí, kde projel křižovatkou na červenou, dostali postupně až do židenické Svatoplukovy ulice, odkud řidič pokračoval směrem do Komárova. Tam však nezvládl odbočovací manévr do Hodonínské ulice, kam chtěl vjet zákazem vjezdu, a naboural do výměníkové stanice.

Po havárii vyběhl z auta a strážníci utíkali za ním. Opět nereagoval na jejich výzvy k zastavení, běžeckému tempu hlídky ale nestačil. Strážníci ho tak zastavili s použitím síly, zaklekli ho k zemi a spoutali.

Důvod ujíždění zjistili za okamžik při ověřování osobních údajů. Mladý muž měl zakázáno řízení a navíc byl celostátně hledaný Policií České republiky. Její hlídce ho tedy předali pro podezření z trestného činu.

Mgr. Jakub Ghanem, MP Brno