logo

Mladík ujížděl strážníkům na Karlovarsku, poté se před nimi zamkl v autě, strážníci proto rozbili boční okénko

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli dne 7. 5. 2017 neuposlechl 23 letý muž výzvy hlídky Městské policie k zastavení vozidla a začal před hlídkou ujíždět, a to po ulici Závodu Míru, Svobodova, Husova, poté do ulice Žižkova, kde vjel na polní cestu.

Dojel až k objektu statku v Počernách, kde vozidlo zastavil. Poté začal na přicházející strážníky najíždět vozidlem a následně se ve vozidle zamkl. Na výzvy strážníků nereagoval, a proto přistoupili k rozbití okénka. S řidičem pak byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu, při které nadýchal 1,25 promile alkoholu. Následně byl zadržen přivolanou hlídkou policistů z Obvodního oddělení v Karlových Varech – Rybářích a převezen na policejní služebnu.

Kriminalisté 23 letého cizince obvinili ze spáchání zločinu Násilí proti úřední osobě a přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky. Poté podali státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby. V úterý v dopoledních hodinách soudce rozhodl a poslal obviněného cizince do vazební věznice. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody šest měsíců až šest let.

„Hlídka služby PCO vyrazila na pravidelnou kontrolu diskotéky Brooklyn, když na ulici Závodu Míru narazila na „závodníka“. Vozidlo se pohybovalo po komunikaci hodně agresivně, řidič se pokoušel opakovaně dělat smyky. Jednání, které napovídalo tomu, že za volantem je závodník anebo spíše „závodník“. Strážníci se pokusili předepsaným způsobem vozidlo zastavit, ale to byl podnět pro řidiče, který sešlápl plyna s pokusil se hlídce ujet. Honička po Staré Roli končila až u kompostárny, kde se řidič pokusil nabourat služební vozidlo MP a poté ujet strážníkům přes pole. Zastavil se až u závory směrem na Počerny, ale zákrok tím ještě neskončil. Strážníci po vystoupení z auta byly opakovaně řidičem atakovni, kdy se do nich pokoušel najet. Řádění učinil konec až důrazný zákrok hlídky, která pomocí teleskopického obušku rozbila okno auta a řidiče z něj vytáhla. Následná orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu prokázala hladinu 1,25 promile, otázkou zůstává, že se řidič neposilnil ještě nějakým dalším zakázaným stimulantem. Třiadvacetiletý Moldavan skončil pro podezření z několika trestných činů v rukou policie. Shodou okolností narozeniny slavil právě v tento den,“ uvedli k celé věci karlovarští strážníci.

nprap. Zuzana Týřová, PČR