logo

Mladík v BMW nezvládl průjezd zatáčkou a naboural do mostu, zraněno bylo 5 lidí

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

U vážné dopravní nehody dnes v ranních hodinách zasahovaly posádky čtyř výjezdových základem ZZS OK (RZP Uničov, RZP Litovel, RZP Ol-Hněvotínská, RV Šternberk). Zdravotnické operační středisko přijalo tísňovou výzvu pro dopravní nehodu se zraněním pěti osob krátce po šesté hodině ranní (6:14) 1.1.2017.

Dle dostupných informací se některým z vozidla převráceném na střeše poblíž potoka podařilo vystoupit, dva zranění zůstali ve vozidle zaklíněni. Posádky zdravotníků na místě ošetřily tedy celkem čtyři zraněné muže a jednu ženu, z toho jedno zranění velmi vážného charakteru (řidič vozidla, zranění postihující více části těla), dále tři středně těžká (zhmožděniny, podezření na zlomeniny a poranění hrudníku) a jedno lehké zranění.

Zraněné osoby po komplexní prohlídce, ošetření a zajištění převezly posádky k navazující nemocniční péči na odd. urgentního příjmu FNOL.

„Dne 1. ledna po šesté hodině ranní došlo na Olomoucku k vážné dopravní nehodě. V úseku z Uničova na Želechovice havarovalo osobní vozidlo zn. BMW. Třiadvacetiletý řidič po průjezdu zatáčkou nezvládl řízení a vyjel mimo silnici, kde narazil do mostu. Ve vozidle cestovalo 5 osob. Všechny utrpěly zranění (viz. zpráva ZZS). Příčina a okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ uvedla policejní mluvčí por. Ing. Tereza Neubauerová.

Zdeněk Hošák, ZZS OK