logo

Mladík v Brně vyhrožoval strážníkovi smrtí i svléknutím z uniformy, nyní mu hrozí vězení

jhm msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Hádka mezi plavčíkem a návštěvníkem koupaliště v Dobrovského ulici v Brně přerostla ve čtvrtek odpoledne v hromadnou potyčku. Hlídka městské policie tam nejprve uklidňovala třiadvacetiletého mladíka, který se s pracovníkem u bazénu nepohodl a údajně odmítal brát ohled na jeho pokyny.

Strážníkům ale mladík řekl, že dobrovolně z areálu odejde a bez zdráhání se vydal směrem k východu. Společně s dalšími třemi přibližně stejně starými kamarády nejprve v klidu odcházel pryč. Po cestě ale znovu začal na plavčíka pokřikovat a celá čtyřčlenná skupina se ho pokusila napadnout.

Strážníci, kteří se pro jistotu celou dobu drželi v těsné blízkosti odcházejících mladíků, tedy okamžitě zasáhli a použili i slzný sprej.

Jeden z podezřelých potom na zasahujícího strážníka křičel, že ho svlékne z uniformy a zabije. K výhrůžkám se následně přidal i další mladík.

Celý případ proto strážníci předali státním policistům pro důvodné podezření z trestného činu. Vyhrožování s cílem působit na úřední osobu je totiž nezákonné a hrozí za něj vězení v délce do tří let.

Mgr. Jakub Ghanem, MP Brno