logo

Mladík v Chebu vylezl na odstavený vagón, po zásahu elektrickým proudem musel být letecky přepraven do nemocnice

kvk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Na konci června letošního roku jsme vás informovali o zásahu elektrickým proudem 20leté dívky z trakčního vedení, ke kterému došlo v železničním koridoru mezi Sokolovem a Citicemi.

Od této tragické události neuplynuly ještě ani dva měsíce a policisté vyšetřují další případ tentokrát v Chebu Tršnicích. Skupinka vodáků přijela 22. 8. kolem 23 hodiny vlakem do kempu. Zanedlouho zjistili, že jim jeden kamarád chybí a vydali se ho hledat. Ztracený kamarád se našel, ale bohužel jeden z hledajících z dosud nezjištěného důvodu vylezl o půlnoci na odstavený vagón na nádraží. Pětadvacetiletý mladík vystoupal po žebříku vagonu nahoru, vznikl elektrický výboj troleje a zasáhl ho. S velmi vážným zraněním byl leteckou službou transportován do popáleninového centra.

Jakýkoliv pohyb nepovolaných osob v kolejišti je zakázaný. Hazardování s vlastním životem, v podobě lezení na vagóny, může skončit vážným zraněním. Trolejové vedení je stále pod napětím a nezáleží na tom, zda jsou vagóny odstaveny na seřadišti nebo zapřaženy za lokomotivou v pohybu. Výboj elektrického proudu z troleje může člověka zasáhnout na větší vzdálenost, a to i několika metrů. .Úrazy způsobené elektrickým proudem jsou velmi bolestivé a často s vážnými trvalými následky. Takovéto neuvážené chování, může skončit i smrtí člověka.

mjr. Mgr. Kateřina Böhmová, PČR