logo

Mladík v Liberci okradl muže na invalidním vozíku, podezřelý byl bleskurychle dopaden

lbk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

V neděli 10. března, kolem třiadvacáté hodiny, cestoval kolem jednoho z obchodních center ve městě, 25letý muž. Z části odkázán na pohyb pomocí invalidního vozíku zastavil, aby se převlékl.

O několik okamžiků později, kdy hendikepovaný muž odložil tašku s věcmi vedle vozíku, k němu přistoupil jakýsi asociální výrostek. Mladík ve věku 18 let, po několika zbytečných slovech vypuštěných z úst zjistil, že 25letý převlékající se muž s ním nehodlá ztrácet čas. Mladík využil chvilky nepozornosti a tašku, kterou měl invalida na zemi, avšak stále ve svém dosahu, v mžiku sebral a utekl neznámo kam.

Jakmile operační důstojník Integrovaného operačního střediska v Liberce přijal oznámení o krádeži, vyslal na místo a do okolí několik hlídek. Službu vykonávající policisté velmi dobře věděli, po kom mají pátrat. Popis byl velmi podrobný. Během necelé půl hodiny byl „nevychovanec“ v péči mužů zákona, se kterými putoval na služebnu nejbližšího obvodního oddělení. Po nezbytných administrativních úkonech jej muži zákona umístili do policejní cely, kde vyčkal následujícího dne.

Policisté 18letému mladíkovi sdělili ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu krádež, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta.

Škodu na odcizených věcech a dokladech si majitel vyčíslil na bezmála šest set korun.

por. Bc. Vojtěch Robovský, Policie ČR