logo

Mladík v Otrokovicích ohrožoval hosty na zahrádce nožem, hrozil jim, že je pobodá

zlk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dramatické chvíle zažili minulý týden hosté restaurace v Otrokovicích. Místní mladík je ohrožoval nožem s deseticentimetrovou čepelí a vyhrožoval, že je pobodá. Skončil v rukou policistů, později na záchytce. Hrozí mu tři roky za mřížemi.

Ve čtvrtek v poledne přišel na letní zahrádku restaurace v Otrokovicích jednadvacetiletý místní mladík, který začal hostům nesouvisle povídat o svém napadení cizinci. Jelikož mu nikdo z nich nevěnoval pozornost, vytáhl z kapsy kuchyňský nůž a začal s ním před sebou směrem k sedícím lidem máchat a ohrožovat je. V té době bylo na zahrádce asi 10 lidí včetně dvou dětí. Po několika minutách muž schoval nůž do kapsy a odešel.

Otrokovičtí policisté výtržníka zanedlouho po oznámení zadrželi. Dechová zkouška u něj ukázala více než jedno promile alkoholu. Po prohlídce lékařem muže odvezli k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Za trestné činy výtržnictví a nebezpečné vyhrožování hrozí jednou soudně trestanému muži další trest, a to odnětí svobody až na tři roky.

nprap. Monika Kozumplíková, PČR