logo

Mladík v Peugeotu vjel na železniční přejezd přímo před jedoucí vlak

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Domažličtí kriminalisté dne 9. května 2018 zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

Podezřelým je v tomto případě dvaadvacetiletý muž, který téhož dne v 18:25 hodin svým nedbalostním jednáním způsobil dopravní nehodu na silnici III. třídy č. 18310 v obci Blížejov na nechráněném železničním přejezdu bez závor na trati Domažlice – Plzeň. Jako řidič osobního automobilu tovární značky Peugeot 106 chtěl před železničním přejezdem zastavit, když blikala červená signalizace a místem projížděl osobní vlak.

Nedobrzdil však a došlo ke střetu s vlakem. V osobním vlaku bylo přepravováno osmatřicet osob, průvodčí a strojvedoucí. Nehoda se obešla bez zranění osob. Požití alkoholu u řidiče i strojvedoucího bylo vyloučeno dechovými zkouškami. Škoda na lokomotivě Siemens a na osobním vozidle byla vyčíslena na 75 tisíc korun. Provoz na trati byl obnoven ve 20:30 hodin. Případem se dále zabývají kriminalisté služby kriminální policie a vyšetřování Domažlice.

por. Mgr. Dagmar Brožová, Policie ČR