logo

Mladík v Seatu nezvládl řízení, postupně naboural do náklaďáku i do zábradlí mostu

plk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Dne 9. ledna 2017 v 11:10 hodin došlo na místní komunikaci v ulici Politických vězňů v obci Holýšov k dopravní nehodě. Třiadvacetiletý řidič osobního automobilu tovární značky Seat Toledo jedoucí ve směru od autobusového nádraží nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla, stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možné předvídat.

Při jízdě na komunikaci částečně pokryté rozbředlým sněhem narazil do levého boku protijedoucího nákladního automobilu tovární značky Mercedes – Benz s návěsem Schmitz. Řidič osobního vozidla ve snaze zabránit střetu strhnul řízení částečně vpravo, vjel na pravý okraj komunikace a následně vyjel mimo komunikaci, kde narazil do ocelového zábradlí můstku přes místní potok.

Dopravní nehoda se obešla bez zranění osob. Požití alkoholických nápojů před jízdou u obou řidičů vyloučili policisté dechovými zkouškami. Škoda na osobním automobilu Seat Toledo byla vyčíslena na 4 tisíce korun, tisícová škoda vznikla na nákladním vozidle, rovněž tak na ocelovém zábradlí.

por. Mgr. Dagmar Brožová, PČR