logo

Mladík ve Fabii přejel do protisměru, kde se střetl se Škodovkou

olk msk olk zlk jhm pak khk vys lbk jhc ulk kvk plk pha stc

Ve středu 10. 5. kolem půl desáté dopoledne došlo na komunikaci ve směru od obce Rozvadovice na Litovel k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Osobního vozidla Škoda Fabia, které řídil 19letý řidič a osobního vozidla Škoda 135, které řídila 63letá řidička. Z prvotního šetření vyplývá, že osobní vozidlo Škoda Fabia, které jelo od obce Rozvadovice, z prozatím přesně nezjištěných příčin přejelo do protisměru, kde se střetlo s protijedoucím vozidlem Škoda 135.

Při nehodě utrpěla zranění řidička Škody 135, k ošetření do nemocnice byl převezen i řidič vozidla Škody Fabie. Alkohol byl u řidiče Škody Fabie vyloučen dechovou zkouškou, u řidičky, vzhledem k jejímu zranění, byl ke zjištění, zda byla či nebyla pod vlivem alkoholu, nařízen odběr krve. Komunikace mezi Litovlí a Rozvadovicemi byla po dobu šetření nehody a odstraňování jejich následků neprůjezdná a policisté prováděli odklon dopravy přes Dubčany, Odrlice, Cholinu, Haňovice a Nasobůrky. Zcela zprůjezdněna byla kolem tři čtvrtě na dvanáct dopoledne.

Nehodou se zabývají olomoučtí kriminalisté, kteří v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, na který trestní zákoník stanoví mimo jiné trest odnětí svobody až na čtyři léta. Veškeré okolnosti nehody, její příčiny a souvislosti jsou předmětem dalšího policejního šetření.

por. Mgr. Irena Urbánková, PČR